Konkurs w małej firmie? Jak go przeprowadzić?

Zapewne mnóstwo razy, podczas przeglądania wiadomości na lokalnym portalu informacyjnym, natrafiałeś na nagłówki o anonimowej osobie z Twojej okolicy, która wygrała w loterii tak ogromną sumę pieniędzy, że już do końca życia nie będzie musiała pracować. Zanim szczęśliwiec na zawsze odmienił swoje życie, zaznaczył na kuponie kilka liczb z przedziału określonego przez zasady gry. Później, z tego przedziału, maszyna losująca wybrała dokładnie te same liczby, które znajdowały się na kuponie zwycięzcy.

Mechanizm loterii

Mechanizm znany z loterii z powodzeniem można wykorzystać do przeprowadzenia konkursu w małym sklepie czy restauracji. Oczywiście nie trzeba przy tym inwestować w profesjonalne maszyny losujące. W internecie znaleźć można darmowe aplikacje, które umożliwiają losowanie liczb. Internetowy generator liczb to najczęściej mało skomplikowany program. Wystarczy podać w odpowiednich okienkach zakres liczb, w jakim ma odbyć się losowanie, a także ich ilość. W niektórych aplikacjach istnieje możliwość określenia unikalności losowanych liczb oraz w jaki sposób mają zostać posortowane. Kiedy wypełnimy wymagane pola oraz klikniemy przycisk generowania, natychmiast uzyskamy wyniki.

Wiedząc już, jak działa generator liczb losowych, możesz przystąpić do planowania konkursu

Aby Twoja loteria przyciągnęła jak największą liczbę uczestników, nagroda musi być wystarczająco atrakcyjna. Jeśli prowadzisz bar bądź restaurację, dobrym pomysłem będzie nieduża, aczkolwiek stała zniżka na wszystkie pozycje zawarte w Twoim menu. W przypadku sklepu lepiej postawić na jeden produkt, który będzie darmowy. Gdy rozwiążesz już problem nagrody, kolejnym wyzwaniem będzie sam proces konkursu. Na drzwiach Twojego lokalu umieść plakat konkursowy. Przygotuj karteczki, na których nadrukowane będą numer losu, informacja o nagrodzie i kiedy i gdzie podane zostaną wyniki. Takie kupony możesz dołączać do każdego wystawionego paragonu.

W dniu losowania policz, ile karteczek udało Ci się wręczyć. Będzie to zakres liczb, który wpiszesz w okienku generatora. Wygeneruj tyle liczb, ile przewidziałeś nagród, a następnie opublikuj wyniki. Generator liczb losowych to ciekawe narzędzie do zastosowania we własnym biznesie. Organizując konkursy z jego wykorzystaniem, z pewnością zdobędziesz nowych konsumentów.