Kalkulator zużycia prądu

Niezależnie od tego, czy chodzi o skomplikowane obliczenia, szybkie obliczenia wielocyfrowe czy konkretne zadania zawodowe, szybki oraz poręczny kalkulator może okazać się przydatny. Żeby w czasie pracy nie rozpraszał Cię smartfon, wybierz kalkulator z odpowiednimi funkcjami. Kalkulatory wykonują tylko standardowe funkcje określone przez producenta. Liczba funkcji waha się od 50 do 550 w różnych modelach, a kalkulatory mogą przechowywać do 10 zmiennych zdefiniowanych przez użytkownika. Użytkownik musi jednakże sam wprowadzić całą sekwencję wielopoziomowych obliczeń – kalkulator nieprogramowalny nie zapamiętuje formuł.

Kalkulator zużycia prądu

Licznik energii elektrycznej jest licznikiem prądu zmiennego. Możesz mieć jeden z nich w swoim domu i nie liczy on kilowatów ani amperów, tylko kilowatogodziny. Tak więc kilowatogodzina jest pozasystemową jednostką miary, która pokazuje, ile energii w kilowatach zużywa urządzenie elektryczne w ciągu 1 godziny pracy. To właśnie za kilowatogodziny, które rejestruje licznik, płacimy producentowi energii elektrycznej. Sami możemy oszacować średnie dzienne zużycie energii elektrycznej, dzięki czemu będziemy mogli zaplanować nasze rachunki za media.

Kalkulator ułamków

Domyślnie większość kalkulatorów pracuje tylko z liczbami dziesiętnymi. Na przykład, zamiast 1/2, kalkulator posługuje się liczbą 0,5. Niemniej jednak, istnieje kilka sposobów na obliczanie ułamków na zwykłym kalkulatorze, a następnie konwersję ich z ułamków dziesiętnych na zwykłe. Istnieją również specjalne kalkulatory, które potrafią wykonywać ułamki zwykłe, ale i tu są pewne pułapki. Ten kalkulator jest przeznaczony do obliczeń inżynierskich oraz naukowych, dlatego ma znacznie szerszy zakres funkcji aniżeli zwykły kalkulator. Kalkulator ten może mieć dwa pola, jedno odzwierciedlające wprowadzone wartości, a drugie wyświetlające wynik. Kalkulator ten posiada między innymi przycisk, który pozwala na wprowadzenie liczby jako ułamka.

Szyfr Cezara

Szyfr Cezara jest jednym z najstarszych popularnych szyfrów. Schemat szyfrowania jest bardzo prosty – polega na przesunięciu litery alfabetu o uzgodnioną liczbę pozycji. Stosowana konwersja jest zwykle oznaczana jako ROTN, gdzie N oznacza przesunięcie, ROT jest skrótem od ROTATE, w tym przypadku „przesunięcie cykliczne”.