Jakie wybrać akcesoria meblowe?

Choć wakacje trwają w najlepsze, rodzice coraz to częściej rozglądają się za akcesoriami meblowymi, które można będzie umieścić w dziecięcym pokoju. Mają świadomość tego, że szkoła zbliża się wielkimi krokami i robią wszystko, żeby rozpoczęcie nowego roku szkolnego było dla dzieci możliwie jak najmniej traumatyczne. Na jakie meble dziecięce należałoby więc zwrócić szczególną uwagę?

Dobre biurko to podstawa

Biurka dziecięce pojawiają się zarówno w pokojach nastolatków, jak oraz przedszkolaków i wielokrotnie zalicza się je do tych mebli, na których nie można nigdy oszczędzać. To właśnie one pozwalają na naukę w komfortowych warunkach, goszczą komputer, umożliwiają czytanie książek oraz szereg innych aktywności. Dobrze dobrane towarzyszą dzieciom przez lata, budzą pozytywne skojarzenia i zachęcają do zasiadania przy nich nawet te osoby, które nie odczuwają szczególnie dużej radości z nauki. Oczywiście, nie wszystkie są tak samo atrakcyjne, przed zakupem dobrze jest zatem zastanowić się zarówno nad potrzebami dziecka, jak i nad możliwościami pokoju. Podobnie, jak inne akcesoria meblowe, biurka powinny rosnąć razem z dziećmi, warto więc stawiać na te w stonowanej kolorystyce, wyposażone w szafki i szuflady, z wysuwanym blatem albo ze skrytkami na dziecięce drobiazgi. Najbardziej odporne są, oczywiście, biurka drewniane, dobrze jest jednak pamiętać o tym, że wymagają one pewnych zabiegów impregnacyjnych, które staną się obowiązkiem rodziców.

Idealne miejsce na książki i zeszyty

Nie tylko zakup biurka przypomina o nieuchronnie zbliżającym się początku roku szkolnego. Każdy kolejny rok nauki to następne książki i zeszyty. Planując meble do pokoju dziecka warto zatem zatroszczyć się o miejsce, w którym można będzie je gromadzić. Miejsce to powinno znajdować się w zasięgu wzroku ucznia, a dostęp do pomocy szkolnych nie powinien być skomplikowany. Jeśli więc myślimy o regale na książki, upewnijmy się, że nie jest on za duży dla malucha i że można z niego korzystać z łatwością, bez ryzyka kontuzji. Podobnie, jak biurko, powinien być on wykonany z solidnego materiału. Jeżeli sprawia wrażenie niestabilnego, warto pomyśleć o przytwierdzeniu go do ściany na stałe tak, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy choćby próbując dostać się na najwyższą z półek.