Jaki transporter dla będzie odpowiedni?

Każdemu psiarzowi czy kociarzowi zdarza się od czasu do czasu przewozić gdzieś swojego zwierzaka. A jak to robić w sposób bezpieczny? Oczywiście przy użyciu specjalnego transportera. Taki transporter dla psa przyda się podczas codziennych wyjazdów, jak i wtedy, gdy trzeba będzie nagle zabrać zwierzaka do weterynarza albo zawieźć go do znajomych czy rodziny. Ale oczywiście nie wszystkie psiaki mogą podróżować w transporterach. Jest to dobre miejsce wyłącznie dla zwierząt mniejszych. W przypadku gdy chce się podróżować z owczarkiem niemieckim bądź dogiem, lepiej pomyśleć o przypinaniu psa specjalnymi pasami albo zainwestować w większą klatkę.

Transporter dla psa

Dlaczego jednak psy ras małych, tak jak i koty, powinny być przewożone właśnie w transporterach? Wynika to oczywiście z bezpieczeństwa. Podróż ma być dla zwierzaka zarówno komfortowa, jak i bezpieczna. Na pewno nie wolno nigdy doprowadzić do sytuacji, w której psiak zacznie luźno biegać po całym samochodzie i skakać po siedzeniach. W takim przypadku, gdyby tylko doszło do jakiejś stłuczki czy nawet drobnej kolizji, wypadek mógłby się zakończyć dla zwierzaka tragicznie – na pewno uszczerbkiem na zdrowiu, a prawdopodobnie nawet i śmiercią. Czasami nawet szelki, którymi przypina się psiaki do foteli, okazują się niewystarczające. Jeżeli więc zwierzak jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, znacznie lepiej przewozić go w transporterze. To w nim poczuje się on komfortowo i bezpiecznie. Wbrew pozorom psiaki na ogół lubią chować się w takich skrytkach, które zapewniają im swego rodzaju azyl.

Transporter dla psa do samochodu nie musi być jednak klasycznym kontenerem. Niektórym zwierzakom znacznie przyjemniej będzie się podróżować w specjalnie przeznaczonych do tego celu dużych torbach. Są one bardzo komfortowe dla wszystkich psiaków. Torby wykonuje się z miękkich i delikatnych materiałów, które potrafią zadbać o wygodę i bezpieczeństwo pupila nawet podczas bardzo długiej podróży. Z takich toreb można zresztą korzystać nie tylko w trakcie jazdy samochodem, autobusem czy pociągiem. Są to znacznie bardziej funkcjonalne wyroby. Niektórzy przenoszą w nich swoje małe pieski o własnych nogach. Przerzucają taką torbę przez ramię i udają się z nią do weterynarza czy nawet galerii handlowej. W torbach zazwyczaj występuje też spora ilość dodatkowych małych kieszonek, które pozwalają na segregację różnych psich zabawek i przekąsek.

Klatka dla psa do samochodu

Oczywiste jest jednak to, że o ile york bez trudu wskoczy do takiej torby, tak nikt nie będzie nawet próbować umieszczać w niej amstaffa czy owczarka niemieckiego. W jaki sposób przewozić zatem te większe psy? Dla nich najbezpieczniejszym i najbardziej komfortowym miejscem na czas podróży okaże się funkcjonalna klatka. Wbrew pozorom nie ma niczego złego w zamykaniu psa w czymś takim. Klatka dla psa do samochodu może być nawet używana w domu czy mieszkaniu. Zwierzęta zazwyczaj lubią przebywać w takich miejscach, bo czują się w nich bezpiecznie. A od czasu do czasu każdy ma przecież ochotę odgrodzić się od zewnętrznego świata.