Generator liczb online

W internecie funkcjonuje mnóstwo różnych stron internetowych. Jedne są bardziej pożyteczne, a inne nieco mniej. Jednak z pewnością każda osoba za sprawą sieci internetowej może znaleźć każdą informację bądź wykonać każde zadanie, które tylko chce. Jedną z bardziej użytecznych stron jest witryna internetowa, umożliwiająca wykonywać różnego rodzaju obliczenia bądź też losowania liczb. Teraz każdy może użyć internetowy generator liczb całkowicie za darmo. Korzystanie z takich stron jest w pełni funkcjonalne oraz bezproblemowe.

Kalkulator online

Strony internetowe z kalkulatorem czy też generatorem liczb posiadają najczęściej także wiele innych przydatnych funkcji. Stąd też odwiedzając taką stronę można użyć nie tylko popularny kalkulator ułamków, lecz także stoper bądź minutnik. Jak łatwo się domyśleć, z takich stron niezwykle chętnie korzystają osoby młode, które uczęszczają do szkoły. W jednej chwili mogą oni obliczyć bardzo trudne równanie czy też wyciągnąć procent z liczby. W ten sposób można sprawdzić wynik swoich działań na papierze lub też po prostu nieco ułatwić sobie rozwiązanie całego zagadnienia.

Szyfr Cezara

W kontekście bardziej praktycznych zastosowań takich stron internetowych, ciekawym rozwiązaniem wydaje się także możliwość rozwiązania Szyfru Cezara. O co dokładnie chodzi? Otóż popularny Szyfr Cezara jest jednym z najpopularniejszych szyfrów, które można używać na wiele sposobów. Wiele osób, które chcą skorzystać z szyfru w jak najbardziej optymalny sposób, mogą wejść na stronę internetową oferującą taką funkcję i bez problemu rozwiążą każdy problem związany z szyfrem. Sam Szyfr Cezara znany jest chyba na całym świecie. Wywodzi się on z szyfru podstawieniowego, gdzie każda litera tekstu widocznego gołym okiem, jest po prostu zastępowana inną literą. Dokładnie chodzi o to, że każda nowa litera jest po prostu kolejną literą oddaloną od danej litery o stałą, niezmienną liczbę miejsc czy też pozycji w danym alfabecie. Oczywiście niedaleko takiej zmianie musi być zachowany kierunek zamiany. W innym przypadku szyfr nie nosiłby już nazwy szyfru cezara.

Jak widać strony internetowe z generatorami liczb mogą posiadać znacznie szersze zastosowanie, niż kalkulator czy też minutnik. Jednakowo często oferują one także zaawansowane algorytmy, które są w stanie rozwiązać Szyfr Cezara.