Szkolenia zawodowe w branży budowlanej – jakie wybrać?

Rozwój zawodowy jest istotny w każdej branży, jednak branża budowlana jest na to szczególnie wrażliwa. Dlaczego? Dlatego że obecnie pracownik z dobrymi kwalifikacjami jest prawdziwym skarbem. Szkolenie zawodowe to recepta na to, jak zostać dobrze opłacanym, docenianym pracownikiem. Które wybrać?

Szkolenia na wózki widłowe

Podczas kursu dowiesz się, jak prawidłowo oraz bezpiecznie posługiwać się widłami, a także nauczysz się budowy tego pojazdu. Szkolenia na wózki widłowe pomagają uzyskać kompetencje do pracy w magazynach oraz różnego rodzaju składach budowlanych. Do głównych zadań operatora należy transport i składowanie ładunków. Dokumenty uzyskane po ukończeniu kursu są honorowane na terenie praktycznie całej Unii Europejskiej. Co więcej, posiadanie uprawnień na wózki widłowe nie ogranicza Cię do konkretnej branży. Możesz pracować dla sieci dyskontów albo w magazynie części motoryzacyjnych. Wybór należy do Ciebie!

Szkolenia na koparki

Nauczysz się od postaw obsługi koparki a także poznasz najważniejsze zaganiania z zakresu BHP. Operator koparki jest pożądanym pracownikiem, dlatego że jego umiejętności są wykorzystywane przy budowie dróg, w żwirowniach, podczas odśnieżania, przeładunku i wielu innych. Będziesz zajmował się m.in. załadunkiem, przemieszczaniem i przenoszeniem ładunku takiego, jak masa ziemna bądź urobek. Obecnie operator koparki jest potrzebny przy w budowie mieszkań. Ze względu na swoisty boom na rynku deweloperskim, jest wielkie zapotrzebowanie na tego typu pracowników. W związku z tym jest to zawód przyszłościowy a szkolenia na koparki to przepis na stabilną i dobrze płatną pracę.

Szkolenia na spychacze

To kolejny kurs, który otwiera szeroki wachlarz możliwości zawodowych. W czasie jego trwania poznasz budowę spychacza oraz sposób jego obsługi. Dowiesz się też, jak bezpiecznie wykonywać prace z jego użyciem. Po ukończeniu szkolenia uzyskasz kompetencje do pracy przy budowie dróg, w branży wodno-kanalizacyjnych oraz w żwirowniach, bądź piaskowniach. Pracując jako operator spycharki będziesz miał bezpośredni nadzór nad przebiegiem prac budowlanych. Do Twoich obowiązków będzie należało gromadzenie wierzchniej warstwy gruntu albo wręcz przeciwnie, będziesz rozsypywał kruszywo stanowiące podbudowę dla drogi.