Pomoc drogowa Szczecin

Jadąc w trasę, musimy niestety liczyć się z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Brawura kierowców, nie raz nie dwa doprowadza do wypadków, które mogą zakończyć się bardzo przykrymi konsekwencjami. Nie warto, jest spieszyć się i usilnie wyprzedzać nieco zbyt wolno jadące auta, jedynie po to, aby być w domu te pięć minut wcześniej. To pięć minut nas nie zbawi, a może uratować nam bądź też innemu kierowcy zdrowie, bądź nawet życie. Pora zimowa oraz opady śniegu także mogą być przyczyną potencjalnych wypadków. Tym bardziej ważne jest, aby zdjąć nogę z gazu i nie spieszyć się zanadto.

Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno

Oczywiście prócz drastycznych w skutkach wypadków zdarzają się też oraz takie, na które zwyczajnie nie mamy wpływu. Samochody, to maszyny, które są wadliwe i które się zużywają. Odpowiednie coroczne wizyty u mechanika i dbanie o przeglądy powinny w znacznym stopniu zniwelować potencjalne usterki. Niestety jednak nie eliminują ich całkowicie. Stale może zdarzyć się sytuacja, w której coś się popsuje. Sytuacja, w której gwałtownie zauważymy wyciek oleju, czy też awarię hamulców. Nie można bagatelizować takich rzeczy i odkładać wizytę u mechanika na później. Takie awarie, także mogą skończyć się wizytą w szpitalu oraz utratą zdrowia lub życia. Zdarza się również niejednokrotnie, że nagle podczas jazdy zauważymy usterkę, która uniemożliwi nam podjęcie dalszej podróży. I co wówczas? Dla wielu z nas będzie to sytuacja bardzo stresująca. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Najprostszym i jednocześnie najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej. Pomoc drogowa zajmie się bezpiecznym przetransportowaniem pojazdu w właściwe miejsce, które nie będzie zagrażać innym kierowcom bądź nawet na naszą posesję. Pomoc drogową wzywamy nie tylko w momencie, kiedy nasze auto zostało unieruchomione przez usterkę. W przypadku kolizji lub wypadku także powinniśmy po nią zadzwonić.

Holowanie jest jednym z głównych zadań pomocy drogowej

Każdy zespół pomocy drogowej posiada lawetę. Laweta to samochód lub platforma, która służy załadunkowi niesprawnych aut. To dzięki niej możliwe jest przetransportowanie uszkodzonego bądź unieruchomionego auta do najbliższego warsztatu mechanicznego. Pomoc drogowa pracuje całą dobę oraz znajduje się niemal w każdym mieście. Możemy na nią liczyć o każdej porze dnia oraz nocy. Koszty takiej pomocy są bardzo zróżnicowane. W dużej mierze zależą od rodzaju pomocy udzielonej przez te służby, ale także od ilości kilometrów bądź też od czasu trwania danej interwencji oraz przewozu samochodu.