Kosmetyki dla psów z Polski

Ostatnimi czasy rośnie świadomość właścicieli czworonogów. Rzadkością stają się posiłki złożone ze zwierzęcych kości, budy zdecydowanie odchodzą do lamusa. Dbamy o nasze psy, widzimy w nich żywe istoty, nie zaś puchate maskotki. Nic dziwnego, że każdego roku rynek zalewają nowe kosmetyki dla psów. Właściwie dobrane pozwolą kompleksowo zadbać o higienę naszych pupili.

Odżywka do włosów – nie tylko dla pań!

Nie tylko kobiece włosy potrzebują pomocy, by być gładkie oraz pełne blasku. Sierść czworonogów również powinna otrzymać stosowne wsparcie. Odżywka dla psa może występować w różnej postaci. Na rynku znajdziemy takie w aerozolach, ułatwiające spryskiwanie sierści. Niektóre będzie trzeba rozprowadzić w dłoniach, dopiero potem nałożyć na futro pupila. Zupełnie jak w przypadku ludzkich odżywek, możemy natknąć się na specyfiki o zróżnicowanym działaniu. Dla długowłosych psów sprawdzą się zwłaszcza te, które ułatwiają rozczesywanie. Mnóstwo firm oferuje preparaty, których nie trzeba spłukiwać, co w wielu przypadkach znacznie ułatwi proces kąpieli, często równie stresującej dla zwierzaka, co jego opiekuna.

Buldog także chce być czysty!

Nie od dziś wiadomo, że buldogi to psy delikatne oraz często wymagające specjalnej troski ze strony właścicieli. W ich pielęgnacji bardzo istotne jest dokładne oczyszczanie skóry. Szampon dla buldoga, przeznaczony do tego zabiegu powinien być delikatny oraz przeznaczony najlepiej do skóry wrażliwej, a przy tym usuwać wszelkie zanieczyszczenia. To spowoduje, że psia sierść będzie zdrowa oraz błyszcząca. Przy zakupie warto kierować się zapachem szamponu – najlepiej, by był neutralny, a przynajmniej przyjemny oraz niegroźny dla psiego nosa. Wiele czworonogów uwielbia na przykład specyfiki o zapachu róży.

Jak aplikować kosmetyki dla psów?

Przed rozpoczęciem kąpieli należy rozczesać sierść psa i zmoczyć ją wodą. Nie może być gorąca! Potem należy nanieść niewielką ilość szamponu i wmasowywać go tak długo, aż sierść zwierzęcia pokryje piana. Teraz wystarczy ją spłukać, a następnie zaaplikować odżywkę w sposób opisany na opakowaniu. W razie konieczności najpierw można powtórzyć „zabieg” kąpieli. Należy pamiętać, by chronić psie uszy, nos oraz oczy przed dostaniem się do nich substancji myjących. Dbanie o pupila może przysparzać problemów, lecz wiele z nich da się łatwo rozwiązać. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrze dobrane kosmetyki dla psów.