Etykiety termotransferowe z Wrocławia

Do wydruku informacji tekstowej na produkcie, takiej jak data przydatności czy kody kreskowe, nadaje się doskonale drukarka termotransferowa. Działa ona na podobnej zasadzie jak typowa kalka. Drukarki wykorzystujące tę technologię, oferują mnóstwo możliwości znakowania folii, wysokiej jakości trwałym nadrukiem. Takie rozwiązania cieszą się także popularnością, przy nadruku wszywek odzieżowych.

Czym jest druk termotransferowy?

Przykładem są metki termotransferowe, które są istotnym elementem przy produkcji oraz znakowaniu ubrań. Są bezpośrednio nanoszone na materiał za pomocą metody znakowania termotransferu. Wszywki odzieżowe Wrocław, są najbardziej opłacalną metodą znakowania w zakładach produkcyjnych, gdzie nakład zamówienia jest wyższy niż 50 sztuk. Drukarki wykorzystujące tę technologię, mogą pracować z produktami nieruchomymi jak i ruchomymi. Z tego powodu, etykiety termotransferowe Wrocław, znajdują również szerokie zastosowanie w firmach o innym profilu. Są wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, magazynach, przy produkcji tabliczek znamionowych, przemyśle oponiarskim oraz wszędzie tam gdzie liczy się trwałość wydruku. Technika tej metody, polega na przeniesieniu pigmentu z nośnika na drukowany towar. Oznacza to, konieczność drukowania wyłącznie na płaskich powierzchniach. Z tego powodu nadruk tego typu, nie nadaje się do znakowania opakowań szklanych bądź butelek z tworzywa sztucznego. W dostępnej ofercie sprzedaży, możemy spotkać się z takim nazewnictwem jak; taśmy barwiące, folia termotransferowa bądź taśmy termotransferowe – wspólnie znane pod nazwą kalki TTR. Są one przeznaczone do wykorzystania w każdej drukarce etykiet. Dostępne w ofercie sprzedażowej, kalki termotransferowe Wrocław, posiadają ponadto różnoraką formułę barwnika.

Jak jest z jego trwałością?

Pozwala to na wydruk w specyficznych warunkach produkcyjnych, takich jak mróz bądź wysoka prędkość linii produkcyjnej. Jeśli chodzi o obsługę urządzenia korzystającego z techniki termotransferowej, to należy przyznać że nie jest tak prosta jak np. termiczna technologia zadruku. Wymaga ona więcej zaangażowania nie tylko przy obsłudze, ale i konserwacji sprzętu. Drukarka tego typu, wymaga od użytkownika sporego doświadczenia w wymianie elementów i kalibracji. Pozytywnym aspektem zaś jest fakt, że wydruk tą metodą jest relatywnie tańszy.